TERAPIE

Stává se, že se necítíme v životě dobře. Důvodů může být spousta. Přepracování, nefunkční vztahy, dlouhodobá nemoc, úzkosti, strachy, problémy s dětmi, traumatické zážitky, pocit ztráty smyslu života, nedostatečné finanční zajištění…Pokud pocity nespokojenosti sama se sebou, se svým životem, přetrvávají, nabízí se otázka, zda nenavštívit psychologa.

Někteří klienti mi říkají, že se dlouho odhodlávali přijít, sbírali odvahu. Připadají si, že boj se životem prohráli, když ho sami nedokážou zvládnout a potřebují pomoc. Já osobně to za prohru nepovažuji. Naopak, když si s něčím nevíme rady a nebojíme se říci o pomoc – to vnímám jako symbol vyzrálé a dospělé osobnosti.

Sama se nesnažím opravit si auto, pokud je rozbité. Autům nerozumím a tudíž předpokládám, že by to nedopadlo dobře. Též se nepouštím do vrtání zubu, pokud je v něm kaz. Za prvé nemám ty správné dovednosti, které k tomu potřebuji, za druhé si do pusy nevidím. Na velmi podobné bázi fungují principy terapie. Psycholog často vidí věci, které my sami nevnímáme.

Věřím, že každý z nás je strůjcem svého štěstí či neštěstí. Jsme to my sami, kdo si svůj život utváříme. My sami se nejlíp známe, víme, co chceme, v co věříme. Nikdo jiný to neví lépe než my. Někdy se ale sami sobě ztratíme, bádáme a nevíme. Psycholog, či terapeut je tu od toho, aby nám v těchto situacích pomohl najít cestu. Pomohl nám zjistit, jakou my sami v této situaci hrajeme roli, jak jsme se přičinili o to, že nám není dobře. Pomohl nám objevit naše schopnosti, dovednosti nezbytné k tomu, abychom mohli jít dál – lépe a spokojeněji než dosud. Pomohl nám získat dostatek sebepodpory a sebevědomí potřebné ke šťastnému životu.

"MOTTO"

Žijme přítomností, protože jen ta utváří naši budoucnost ...